Makijaż ślubny

Makijaż ślubny należy do jednego z najtrudniejszych. Musi dobrze wyglądać zarówno w świetle dziennym jak i sztucznym. Musi być na tyle mocny żeby był widoczny na zdjęciach, ale nie może być też przesadzony. Sprawa najistotniejsza - musi być trwały. Zastanawiając się nad swoim makijażem ślubnym nie musisz sugerować się dodatkami, nie musi być od pod nie dobrany (choć może). O wiele istotniejszą sprawą jest to aby pasował do Twojej urody, był zgodny lub kontrastował z tęczówką oka i żebyś to Ty czuła się w nim dobrze. Jeśli więc na co dzień lubisz na przykład czerwone usta, nie widzę powodu żeby rezygnować z nich w czasie ślubu :). Jeśli zupełnie nie masz pomysłu na makijaż, przekaż mi tylko podstawowe informacje w czym czujesz się dobrze, co lubisz a czego nie a ja już postaram się,żebyś czuła się w nim piękna:). Pamiętaj żeby przed ślubem nie decydować się na radykalne zmiany czyli na przykład hennę brwi, opalanie w solarium, makijaż permanentny - jeśli wcześniej tego nie robiłaś - efekty mogą być opłakane. Ja ze swojej strony mogę zapewnić,że używane przeze mnie bazy, podkłady,pudry i utrwalacze sprawią,że makijaż wytrzyma w nienaruszonym stanie całą noc. Pamiętaj,że bardzo istotne jest wykonanie makijażu próbnego. Mamy wtedy czas żeby porozmawiać o szczegółach, a w dniu ślubu nie będziesz się już stresowała i zastanawiała, jak wyjdzie makijaż i czy będziesz zadowolona. Na makijaż próbny bardzo dobrze jest umówić się w godzinach dopołudniowych, masz wtedy możliwość pochodzić w nim cały dzień i sprawdzić jego trwałość (czasem w ekstremalnych warunkach np. 30 st. upale).Makijaż próbny zawsze można połączyć z wieczorem panieńskim lub innym wyjściem. Nie zapomnij też o swoim przyszłym mężu. Panowie teraz już znacznie rzadziej uciekają przed makijażem, bo też chcą mieć ładną cerę, bez zaczerwienień i świecącego się czoła.

Makijaż dzienny

Z reguły makijaż dzienny powinien być delikatny i naturalny. Nie powinno się zapominać o odpowiednio dobranym (nie za ciężkim) podkładzie i pudrze. Cienie do oczu też mogą być w naturalnych, jasnych odcieniach, ale ja zwykle ten rodzaj makijażu staram się dostosować do temperamentu, charakteru i stroju klientki. Na ustach bardzo ładnie wygląda błyszczyk, który lubi większość Pań i jest on wspaniałą alternatywą dla szminki, która jest bardziej czasochłonna w nakładaniu.Musimy pamiętać o tym, aby makijaż dzienny podkreślał walory naszej urody. Twarz ma sprawiać wrażenie wypoczętej, promiennej i naturalnej.

Makijaż biznesowy

Pod uwagę trzeba wziąć oczywiście rodzaj wykonywanej pracy i to na jaki makijaż możemy sobie pozwolić.Warto wziąć też pod uwagę zajmowane stanowisko. Często zdarza mi się wykonywać taki makijaż do sesji zdjęciowej i jeśli maluję kobiety na wysokim stanowisku, śmiało mogę pozwolić sobie na wykonanie mocniejszego makijażu, nawet na podkreślenie ust czerwienią. Nie zawsze jednak taki makijaż jest mile widziany, wszystko więc zależy od rodzaju pracy i tego na ile możemy sobie pozwolić. Podobnie jest z makijażem, który wykonujemy idąc na rozmowę o pracę. Po pierwsze na pewno powinnyśmy go zrobić, bo dobry makijaż sprawia,że kobiety czują się pewniejsze siebie, a ładny makijaż wpłynie na dobry odbiór naszej osoby. Makijaż na pewno musi być schludny. Ważna jest jakość wykonania, naturalność i to aby nie przesadzić. Nawet starając się o kierownicze stanowisko odpuściłabym sobie mocne oko, a tym bardziej usta.

Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy powinien być dostosowany do okazji, fryzury oraz stroju. Ogólnie powinien być mocniejszy od dziennego, tak aby był widoczny w sztucznym świetle. Na pewno możemy pozwolić sobie na kępki czy połówki rzęs. Bardzo ważny jest też modelarz twarzy i tak samo jak cały makijaż może on być mocniejszy. Możemy także bardziej zaakcentować usta. Zwykle do tego typu makijażu używam mocniej kryjących podkładów i utrwalacza,żeby makijaż wytrzymał w nienaruszonym stanie całą noc.

Makijaż karnawałowy

Bal sylwestrowy czy karnawałowy to czasem jedna z niewielu okazji aby pozwolić sobie na makijażowe szaleństwo,do czego serdecznie namawiam.Podobnie jak makijaż wieczorowy musi on być dopasowany do stroju, powinien być też odpowiednio wyrazisty, ale nie przerysowany. Warto postawić na jeden mocniejszy akcent, np.sztuczne rzęsy w rozmaitych fasonach i kolorach do wyboru.

Makijaż Studniówkowy

W założeniu i wykonaniu bardzo podobny do makijażu wieczorowego. To czasem pierwsza okazja dla przyszłych maturzystek żeby zrobić sobie mocniejszy makijaż. Ja przeważnie namawiam na jeden mocniejszy akcent, np.kreska eyelinerem na oczach lub czerwień na ustach. Makijaż jednak musi być dopasowany do nas samych więc równie dobrze można postawić na delikatność i naturalność i jedynie zrobić mocniejszy modelarz twarzy.

Makijaż Fotograficzny

Przygotowując się do sesji fotograficznej biorę pod uwagę tematykę sesji, urodę modelki, stylizację oraz styl fotografa, z którym będę pracowała. Zostaję oczywiście do końca sesji, starając się na bieżąco poprawiać makijaż jeśli będzie taka potrzeba. Używam profesjonalnych kosmetyków, które korygują wszelkie niedoskonałości i sprawiają,że twarz doskonale wygląda na zdjęciach. Makijaż fotograficzny (a szczególnie beauty), to jeden z moich ulubionych, bo daje mi możliwość kreatywnego podejścia do pracy i użycia rozmaitych technik.